İTÜ İngilizce Yeterlilik Sınavı
İTÜ PROFICIENCY KURS PROGRAMIMIZ

İstanbul Dil Akademisi, İTÜ Hazırlık okulunda görev yapmış eğitmenler tarafından kurulmuş sınav odaklı İngilizce eğitim veren bir kurumdur. Her dönem İTÜ Proficiency sınavına yönelik düzenlediğimiz sınav kamplarımız ile öğrencilerimize İTÜ Hazırlık Atlama konusunda yardımcı olmaktayız.

Bizim yöntemimizi izleyen öğrenciler % 96 gibi bir oranda sınavdan başarılı olmaktadırlar. Program detaylarımıza bakalım:

 

İTÜ Proficiency Kursu İçeriği

Program sadece İTÜ Proficiency sınavına girecek öğrencilere yöneliktir. Dersler her seviye için ayrı sınıflarda güncel İTÜ Proficiency sınav sistemine göre yapılmaktadır.

Restatement, reading, listening ve writing olmak üzere sınavın bütün bölümleri üzerinde ayrı ayrı sınav tekniği ve pratiği odaklı olarak çalışılmaktadır. Program boyunca yoğun soru çözümlemeleri yapılmakta, İTÜ Proficiency Kelime Listeleri ve kilit gramer konuları üzerinde çalışılmaktadır.

 

Eğitmen Kadromuz

Bütün eğitmenlerimiz İTÜ Hazırlık sisteminde uzman ve üniversite hazırlık okulu geçmişi olan hocalardır. Öğrencilerimize İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında program boyunca destek verilmektedir.

 

İTÜ Proficiency Sınav Kaynakları

Program boyunca İTÜ Hazırlık Okulu sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve diğer ders kaynaklarımız kullanılmaktadır. Bunlar her dönem güncellediğimiz özgün materyallerdir.

Program içinde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulan ya da eksiklikleri olan her konuda öğrencilerimize ek materyal desteği sağlamaktayız. Bütün ders materyalleri ücretsiz olarak sunulmaktadır.

 

İTÜ Proficiency Deneme Sınavları

Sınav Kampı boyunca ders saatlerine her hafta İTÜ Proficiency deneme sınavları yapılmaktadır. Bu sınavlarla sınav pratiği ve zaman yönetimi beceriniz arttırılır.

İTÜ Proficiency deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem güncellediğimiz birebir sınav formatında olan özgün sınavlardır.

 

Etüt ve Ek Dersler

Bütün öğrencilerimize zorlandıkları ya da ihtiyaç duydukları konularda hocalarımızla ders saatlerine ek olarak ücretsiz ek etüt ve ek dersler yapılmaktadır.

 

Birebir Essay Kontrolleri

İTÜ Proficiency writing sınavına hazırlanırken öğrencilerimize bireysel feedback vererek birebir çalışa yapılmaktadır.

 

Ders Çalışma Salonları

Öğrencilerimizin ders saatleri dışında haftanın 7 günü ders çalışıp, hocalarına soru sorabilmeleri için kurum binalarımızda özel alanlar ayrılmıştır. Öğrencilerimiz böylece kurumumuzda her gün ders çalışıp hocalarına soru sorabilme imkanına sahiptirler.

 

İTÜ Proficiency Kurs Detayları için tıklayın.