İTÜ İngilizce Yeterlilik Sınavı
İTÜ Proficiency Hazırlık Kursu

Program İçeriği

Program sadece İTÜ Proficiency sınavına hazırlanan öğrencilere yöneliktir. Dersler her seviye için ayrı sınıflarda güncel İTÜ Proficiency sınav sistemine göre yapılmaktadır.

Restatement, reading, listening ve writing olmak üzere sınavın bütün bölümleri üzerinde ayrı ayrı sınav tekniği ve pratiği odalı olarak çalışılmaktadır. Program boyunca soru çözümlemeleri dışında İTÜ Proficiency Kelime Listeleri ve kilit gramer konuları üzerinde de yoğun çalışılmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Bütün eğitmenlerimiz İTÜ Hazırlık sisteminde uzman ve üniversite hazırlık okulu geçmişi olan hocalardır. Öğrencilerimize İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında program boyunca destek verilmektedir.

İTÜ Proficiency Ders Kaynakları

Program boyunca İTÜ Hazırlık (YDY) sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve diğer ders kaynaklarımız kullanılmaktadır. Bunlar her dönem güncellediğimiz özgün materyallerdir. Öğrencilerimize derste kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulan ya da eksiklikleri olan her konuda ek materyal desteği vermekteyiz.

Bütün ders materyalleri ücretsiz olarak sunulmaktadır.

İTÜ Proficiency Deneme Sınavları

Sınav Kampı boyunca ders saatlerine her hafta İTÜ Proficiency deneme sınavları yapılmaktadır. Bu sınavlarla sınav pratiği ve zaman yönetimi beceriniz arttırılır.

İTÜ Proficiency deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem güncellediğimiz birebir sınav formatında olan özgün sınavlardır.

Birebir Ek Dersler

Bütün öğrencilerimize program boyunca ders saatlerine ek olarak zorlandıkları ya da ihtiyaç duydukları konularda hocalarımızla ücretsiz birebir ek dersler yapılmaktadır.

Birebir Essay Kontrolleri

Writing ödevlerinde değerlendirmeler bireysel feedback verilebilmesi için birebir çalışma olarak yapmaktayız.

Ders Çalışma Salonları

Öğrencilerimizin ders saatleri dışında diledikleri zaman ders çalışıp hocalarına soru sorabilmeleri için kurum binalarımızda özel alanlar ayrılmıştır. Öğrencilerimiz böylece kurumumuzda her zaman der çalışıp soru sorabilme imkanına sahiptirler.